Zavřít

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Jak byste ohodnotili naše stránky podle stupnice od 1 do 5, za předpokladu, že je 5 nejvyšší a 1 nejnižžší známka?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prosím napiště zpětnou vazbu do pole níže a řekněte nám, co si myslíte!

Refresh

Obchodování & Produkty

Dividendy

GKFX nabízí pokročilé platformy pro obchodování FX, CFD a komodit.

Dividendy

Dividendu získáte, když společnost rozdá zlomek svých příjmů, o němž rozhodla správní rada, svých akcionářů. Dividendy mohou být vydávány jako hotovostní platby, ve formě akcií nebo ve formě jiného aktiva.

Dividendová sazba může být v dolarové výši každé přijaté akcie (DPS, dividendy na akcii). Výnos z dividend lze navíc kótovat v procentech aktuální tržní ceny. Čistý zisk společnosti tak může být alokován akcionářům dividendou nebo držen ve společnosti jako nerozdělený zisk. Platby dividend musí být schváleny akcionáři a mohou být vykázány jako jednorázová speciální dividenda nebo jako nepřetržitý peněžní tok vlastníkům společnosti i jejím investorům.

Příklad dividendy akcií:

Klient je dlouhý 10 CFD z Twitteru a byla vyhlášena dividenda ve výši 0,07 USD byla. Pokud klient drží otevřenou pozici až do data ex-div, obdrží dividendu, která se rovná kreditu ve výši 0,70 USD (10 * $ 0,07 = 0,70 USD).

Klientem je krátký** 10 CFD z Twitteru a dividenda ve výši 0,07 USD byla vyhlášena. Pokud má klient otevřenou pozici až do data ex-div, vyplatí dividendu, která se rovná debetu ve výši 0,70 USD (10 * $ 0,07 = 0,70 USD).
 
Příklad dividenových indexů:

Klient drží dlouhou pozici 2 CFD společnosti DOW30 a jednotlivé společnosti platí dividendy, které se rovnají 3 indexovým bodům. Pokud má klient otevřenou pozici až do data ex-div, obdrží dividendu, která se rovná kreditu ve výši 35 USD (2 * 3 = 6 USD).

Klient drží krátkou** pozici 2 CFD společnosti DOW30 a jednotlivé společnosti vyplácejí dividendy, které se rovnají 3 indexovým bodům. Pokud má klient otevřenou pozici až do data ex-div, vyplatí dividendu, která se rovná debetu ve výši $ (2 * 3 = 6 USD).

* Pro klienty s pozicemi v indexech celkového výnosu se hodnoty dividend automaticky promítnou do ceny indexu. Např. Klienti, kteří mají pozice v CFD DAX30, nebudou debetováni / připsáni jako dividendy.

**Pro klienty, kteří nemají dostatečnou marži a zároveň drží krátké pozice. Společnost GKFX uplatní dočasné prominutí marže, u které použije hodnotu dividendy. Následně bude hodnota prominuté marže odstraněna.
 

VAROVÁNÍ RIZIK


CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 73% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

 

CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 73% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

73% retailových investorů utrpí při investování do CFD ztrátu.