Zavřít

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Jak byste ohodnotili naše stránky podle stupnice od 1 do 5, za předpokladu, že je 5 nejvyšší a 1 nejnižžší známka?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prosím napiště zpětnou vazbu do pole níže a řekněte nám, co si myslíte!

Refresh

Výzkum

Ekonomický Kalendář

Ekonomický kalendář oznamuje relevantní události, které by mohly mít dopad na finanční trhy. Naplánujte si obchodování kolem těchto zpravodajských akcí, abyste se mohli při obchodování rozhodovat.

economic calendar

Klíčové vlastnosti

  • Klasifikovaná oznámení při volatilitě
  • Týdenní a denní zobrazení zpráv
  • Schopnost filtrovat podle země
  • Schopnost filtrovat podle důležitosti a času
  • Jednoduchý a uživatelsky přívětivý design,,

Jak číst ekonomický kalendář

Zprávy jsou často následovány silnými pohyby na trhu. Je nezbytné vědět, jak číst ekonomický kalendář, aby bylo možné zhodnotit dopad, který může mít oznámení na určitý segment trhu.

Při čtení ekonomického kalendáře je třeba zvážit následující tři pokyny:
Špatné zprávy budou mít větší vliv na trhy než dobré zprávy, to je jeden z pokročilých aspektů moderního finančního chování. Více než samotná čísla je důležitý rozdíl od konsenzu, který musí ekonomové / analytici zvážit.

economic calendar2

Teorie efektivity trhu totiž uvádí, že to, co je plánováno, je již zabudováno do ceny akcií. To, co se neočekává, například významný rozdíl mezi prognózou a poskytnutou hodnotou (mezera, kterou analytici neprohlédli), bude mít silný dopad na trh. Investoři budou řídit rozdíl mezi vykazovanou hodnotou a předchozí hodnotou. Ve všech případech investoři analyzují mezeru a ne hodnotu samotnou.

Zprávy jsou klasifikovány podle volatility, kterou mohou způsobit. Před vydáním oznámení existuje fáze stagnace (nízká volatilita) vedoucí k fázi větší nebo menší volatility v průběhu oznámení, podle rozporu s konsenzem. Některá oznámení vykazují větší vliv než ostatní a cena dotčených nástrojů bude ovlivněna větší volatilitou: jsou uváděny se třemi vykřičníky "!" v ekonomickém kalendáři GKFX.

economic calendar3

Kromě výše uvedeného, většina zpravodajství má vliv pouze na určité odvětví / region (konkrétní sektor země), a nikoli na globální efekt: to je důvod, proč jsou zpravodajská oznámení klasifikována podle zemí.

Stáhnout

Zaregistrujte se a stáhněte si naše mimořádné obchodní platformy. Obchodujte rychleji a snadněji. 

VAROVÁNÍ RIZIK


CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 81% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

 

CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 81% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

81% retailových investorů utrpí při investování do CFD ztrátu.