Zavřít

Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá!

Jak byste ohodnotili naše stránky podle stupnice od 1 do 5, za předpokladu, že je 5 nejvyšší a 1 nejnižžší známka?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prosím napiště zpětnou vazbu do pole níže a řekněte nám, co si myslíte!

Refresh

Vzdělávání

Obecně

CFD znamená Smlouva o rozdílu. CFD se obchodují již mnoho let v různých podobách a jsou velmi jednoduché na pochopení. Jednoduše se jedná o produkt, které se kupuje nebo prodává stejně jako akcie nebo komodity, bez nutnosti obchodování na marži. Obchodování akciových CFD ve své současné podobě začalo v 90. letech a zavedli ho brokeři na burze. Důvodem bylo umožnit klientům, kteří obchodovali zajišťovací fondy, získat přístup na trh s nízkým kapitálem a možností vysokého pákového efektu. Výhodou CFDs bylo i to, že se při jejich obchodování nemuselo platit kolkovné. CFD se začali široce obchodovat s technologický rozmachem v devadesátých letech. Obchodníci měli možnost spekulovat na zvýšenou volatilitu akcií pomocí pákového CFD během krátkého časového období. Dnes jsou CFD k dispozici na široké škále trhů, ne pouze u akcií. CFD jsou dnes k dispozici pro maloobchodní uživatele, stejně jako pro profesionální obchodníky. Aktuální zprávy odhadují, že až 25% obratu britského akciového trhu je připsáno obchodování CFD. CFD jsou také populární formou obchodování v zemích jako Kanada, Singapur a východní Evropa

Jak změnit objednávku

Po otevření objednávky si můžete kdykoliv změnit v době, kdy je trh otevřen.

Jak částečně uzavřít objednávku

Svou obchodní objednávku můžete částečně uzavřít dvojitým kliknutím na otevřenou objednávku. Následně vyskočí obchodní lístek. V obchodním lístku vyberte objem (velikost lotu) obchodu, který chcete zavřít. Například pokud jste si koupili 3 loty EURUSD a chtěli jste uzavřít 1 lot za aktuální tržní cenu, otevřete si obchodní lístek, zadejte 1 jako objem (velikost lotu) a vyberte zavřít. Tím by se uzavřeli jednu pozici na EURUSD a zůstaly by 2 otevřené EURUSD.

Jak přidat indikátor

Indikátory jsou nástroje pro analýzu cen, které můžete přidat do grafů MT4. MT4 má standardní indikátory již zabudované do platformy. Seznam dostupných ukazatelů můžete zobrazit v části "Navigátor".

Chcete-li do grafu přidat ukazatel, klikněte na název indikátoru v poli Navigátor a přetáhněte jej do grafu. Když ho přidáte do grafu, objeví se okno, které vám umožní určit nastavení indikátoru.

Chcete-li odstranit ukazatel z grafu, klepněte pravým tlačítkem myši na graf a vyberte Seznam indikátorů. Vyberte indikátor, který chcete odstranit, a stiskněte klávesu Delete. Nebo můžete jednoduše kliknout pravým tlačítkem myši na ukazatel v grafu a stisknout Delete Indicator.

Jak vytvořit šablonu

Pokud jste grafu přizpůsobili nebo přidali do grafu více ukazatelů, můžete šablonu grafu uložit, abyste mohli rychle přidat stejný formát do jiných grafů.

Příklad typu přizpůsobení, který můžete vytvořit, je uveden níže. Barva pozadí na 1 minutě EURUSD grafu byla změněna na modrou a barva cen na grafu červená. V tomto příkladu byl do grafu přidán 15denní indikátor pohyblivého průměru:

Co je obchodování na marži?

Maržovní obchodování je normální obchodování na trhu s výjimkou toho, že obchod nebude držen až do data vypořádání a nebudete muset vyměňovat žádné komodity, akcie, pouze peníze. Nebudete muset disponovat plnou částkou počáteční transakce. Obchodování na marží se vyvinulo tak, aby umožnilo klientům obchodovat ve větším množství, než jaké drží jako zajištění nebo vklad, známé jako marže. To se může lišit v závislosti na tom, co obchodujete, kvůli problémům s volatilitou a také u které obchodní společnosti obchodujete. Společnost, která vám umožní obchodovat s masivním pákovým efektem, nemusí nutně dělat žádné laskavosti, protože se potenciálně vystavujete velkým ztrátám, které se mohou na volatilním trhu velmi rychle zvyšovat. Náš systém automaticky uzavře největší ztrátové pozice, když vaše dostupné prostředky klesnou na 10% požadovaného rozpětí. Je však vždy Vaší odpovědností zajistit, aby toto bylo učiněno a abyste nebyli zanecháni na pozicích, o kterých si nejste vědomi, nebo které vás stojí více peněz, než máte. 

Obchodování

Chcete-li obchodovat s CFD, musíte jednoduše financovat svůj účet požadovaným počátečním rozpětím pro tento produkt ve výši, kterou chcete obchodovat. Například u akcií jako Vodafone, pokud je požadavek na marži 5%, pak musíte pouze uložit toto procento hodnoty obchodu, který chcete udělat. Pro nákup akcií Vodafone v hodnotě 50 000 liber stačí, abyste svůj účet zpočátku financovali pouze 2 500 GBP (což je 5% z 50 000 GBP). Obchodujete s cenovým pohybem dotčeného trhu a při uzavření obchodu bude rozdíl mezi otevírací cenou a uzavírací cenou určovat, kolik peněz vyděláte nebo ztratíte. Nemáte žádný nárok na hlasovací práva, podléháte právním úkonům společnosti a jste povinni vyplatit dividendu, pokud jste krátká, ale máte prospěch z jakýchkoli dividend, které jsou přiznány, pokud jste dlouhá. CFD nejsou regulovány na žádné burze, protože jsou derivátem. To jednoduše znamená, že odvozujeme naše ceny CFD z podkladové tržní ceny, která obvykle napodobuje tuto cenu v každém směru. Za obchodování CFD neúčtujeme žádnou provizi. Cena, kterou vidíte, je cena, kterou dostanete.

Ostatní přínosy z obchodování CFD, kromě toho, že jsou schopny obchodovat na marži, spočívají v tom, že obecně nejste povinni platit kolkovné z akcií, jak jste si ve skutečnosti nekoupili. Také můžete kompenzovat veškeré ztráty, které vznikly vůči vaší daňové povinnosti ve Spojeném království (daňové zákony se mohou změnit). Pokud je tato výhoda pro vás důležitá, doporučujeme vám, abyste hledali nezávislé finanční poradenství pro podrobnější vysvětlení.

Všechny průběžné trhy CFD podléhají financování přes noc. Pokud jste dlouhodobí CFD (tj. Máte pozici, na které budete profitovat, pokud se dotčený trh zvýší), pak, protože jste pouze vydělili zlomek skutečné hodnoty obchodu, pak jste „účinně vypůjčili“ zůstatek. Za tímto účelem účtujeme finanční poplatek ve výši 2% nad denní úrokovou sazbu pro danou měnu.

Pokud jste se nedostali do kontaktu s CFD (tj. Máte pozici, na které budete profitovat, pokud se dotčený trh sníží), pak jste efektivně uložili celou hodnotu obchodu s námi a obdržíte financování, které je jednodenní půjčkou minus 2 % (s výhradou minimálně 0%). To je mnohem lepší než většina našich konkurentů, protože někteří nemají minimálně 0%. To by bylo jako banka účtování úroků z úspor.

Jak již bylo zmíněno, zisk nebo ztráta z obchodování CFD se vypočítá z rozdílu mezi počátečními a konečnými cenami obchodu. Takže pokud jste si koupili Vodafone v hodnotě 50.000 liber za £ 1.40 a prodali jste je za 1,60 liber, pak byste udělali 20 pencí zisku, který je 7,143 liber (£ 50,000 / 1,40 x 20p). Pokud by cena klesla na 1,20 GBP, ztratili byste tuto částku. Pro výpočet počtu CFD, které chcete obchodovat, jednoduše rozdělíte cenu CFD na částku CFD, kterou chcete obchodovat. Takže v tomto příkladu by to bylo £ 50,000 / £ 1.40 = 35,714.

Ujistěte se, že jste si přečetli upozornění na rizika, abyste se ujistili, že rozumíte souvisejícím rizikům.

VAROVÁNÍ RIZIK


CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 80.17% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

CFD (rozdílové smlouvy) jsou komplexní nástroje a představují vysoké riziko rychlé peněžní ztráty v důsledku pákového efektu. 80.17% účtů retailových investorů utrpí při investování do CFD s tímto poskytovatelem ztrátu. Měli byste zvážit, zda rozumíte podstatě těchto CFD a víte, jak fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty peněz. Zhlédněte, prosím, na položky Varování před riziky a Obchodní podmínky pro více informací.

80.17% retailových investorů utrpí při investování do CFD ztrátu.